Bitcoin 2,291.11
$60,424.00 3.79172%
Ethereum 100.66
$2,157.44 4.66582%
XRP 0.31
$1.24 24.87817%
FLOW_logo-150x150
Flow, yeni nesil oyunların, uygulamaların ve onlara güç veren dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Benzersiz, çok rollü bir mimariye dayalıdır ve parçalanmadan ölçeklenmek üzere tasarlanmıştır; geliştirici dostu, ACID uyumlu bir ortamı korurken hız ve verimde büyük iyileştirmeler sağlar. Flow, geliştiricilere, gelişen kripto ve kripto etkin işletmeler
Token satışı şu zamanda tamamlandı: 02 Ekim 2020
Amaç: Kaydedilmedi
Web Sitesi Whitepaper
FLOW

Flow, yeni nesil oyunların, uygulamaların ve onlara güç veren dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Benzersiz, çok rollü bir mimariye dayalıdır ve parçalanmadan ölçeklenmek üzere tasarlanmıştır; geliştirici dostu, ACID uyumlu bir ortamı korurken hız ve verimde büyük iyileştirmeler sağlar.

Flow, geliştiricilere, gelişen kripto ve kripto etkin işletmeler kurmaları için güç verir. Flow’daki uygulamalar tüketicilerin kendi verilerini kontrol etmesini sağlayabilir; dünyanın her yerinden erişilebilen açık pazarlarda alınıp satılabilen yeni tür dijital varlıklar yaratmak; ve kullanıcıların sahip olduğu ve onları değerli kılmaya yardımcı olan açık ekonomiler inşa edin.

Flow’daki akıllı sözleşmeler, basketbol hayranlarından görev açısından kritik gereksinimleri olan işletmelere kadar milyarlarca kişiye hizmet veren uygulamaları güçlendirmek için Lego blokları gibi bir araya getirilebilir.

Flow’u mevcut blok zincirleri arasında benzersiz kılan dört temel unsur vardır:

  • Çok rollü mimari: Flow’un tasarımı benzersizdir ve ağın, konsensüsün parçalanmasına veya ademi merkeziyetinin azaltılmasına gerek kalmadan milyarlarca kullanıcıya hizmet verecek şekilde ölçeklendirilmesine olanak tanır.
  • Kaynak odaklı programlama: Flow’daki akıllı sözleşmeler, kripto varlıkları ve uygulamaları için daha kolay ve daha güvenli bir programlama dili olan Cadence ile yazılmıştır.
  • Geliştirici ergonomisi: Yükseltilebilir akıllı sözleşmelerden ve yerleşik günlük kaydı desteğinden Flow Emulator’a kadar, bu ağ sonuçlar için tasarlanmıştır.
  • Tüketici alıştırma: Flow, fiat’tan kriptoya güvenli ve düşük sürtünmeli bir yolu katalize eden ödeme rampaları ile ana akım tüketiciler için tasarlandı.

Geleneksel bir blok zincirinde, her düğüm tüm durumu (hesap bakiyeleri, akıllı sözleşme kodu vb.) Bu, tek bir işçinin bütün bir arabayı yapmasına benzer.

Üretimden CPU tasarımına kadar, ardışık düzen, üretkenliği önemli ölçüde artırmak için yaygın bir tekniktir. Flow, bir doğrulayıcı düğümün işlerini dört farklı role ayırarak blok zincirlerine ardışık düzen uygular: Toplama, Konsensüs, Yürütme ve Doğrulama. Düğümler arasındaki bu iş gücü ayrımı, yatay (farklı işlemlerde, parçalamada olduğu gibi) yerine dikeydir (her işlem için farklı doğrulama aşamalarında).

Başka bir deyişle, her onaylayıcı düğümü hala her işlemin doğrulanmasına katılır, ancak bunu yalnızca doğrulama aşamalarından birinde yaparlar. Bu nedenle, belirli odaklanma aşamaları için uzmanlaşabilir ve bunların verimliliğini büyük ölçüde artırabilirler.

Bu, Flow’un ağdaki tüm işlemler için paylaşılan bir yürütme ortamını korurken binlerce kat daha yüksek verim ve daha düşük maliyete ölçeklenmesini sağlar. Veritabanı açısından, Flow’daki akıllı sözleşmeler ve kullanıcı hesapları, tek bir atomik, tutarlı, izole ve dayanıklı (ACID) işlemde her zaman birbirleriyle etkileşime girebilir. Bu, iyi bir kullanıcı deneyimi ve tam bir düzenlenebilirlik sağlayarak geliştiricilerin birbirlerinin çalışmalarını kolayca geliştirmelerine olanak tanır.

Kaynak:

https://www.onflow.org/primer

Token Satışı: 22 Eylül 2020 — 02 Ekim 2020
Borsadaki İşlem Simgesi
Token türü
ICO token fiyatı
Para Toplama Hedefi
Toplam Tokenlar
Min/Maks Kişisel Limit
Kabul Edilen Ödeme Türü
3.38/5
ICO Marks
ICO Bench
ICO Holder
ICO Bankası

Add a comment